Plywood Üretimi

Syply Plywood
Pleymut
17 Mart 2017
Çam Plywood
Plywood Fiyatları
17 Mart 2017
Plywood Fiyatları

Plywood Fiyatları

Ahşap plaka malzemeler üretiminde işçiliği en zor imalat kontrplak, Plywood imalatıdır.
Birçok değişkene bağlı olarak farklı imalat teknikleri gerektiren Plywood üretimi, genel olarak aşağıdaki evrelerle özetlenebilir.

Hammadde: İstenen cinsteki soymalık ağaçlar tedarik edilir.Üretimi yapılacak ebatlara göre boylanır.İhtiyaç duyulduğu takdirde buharlanarak soyma işçiliğine hazırlanır.
Torna: Yeterli kalite ve istenen boydaki tomruklar, istenen kalınlıkta soyularak, papel elde edilir.
Kurutma: Belirli ebatlarda soyulmuş papeller, Plywood imalatında tutkallanarak kullanılmak üzre, %6-8 rutubet değerine kadar kurutulur.
Tutkallama: Kurumuş ve dinlendirilmiş papeller, önceden hazırlanmış özel tutkal karışımlarıyla, üretilecek Plywood kalınlığına göre üst üste dizilir.
Soğuk pres: Tutkallanmış ve dizilmiş papeller, tutkal karşımının dinlenmesi ve sıcak pres öncesi hazırlık için 30-60 dakika basınç altında soğuk preste bekletilir.
Sıcak pres: Soğuk preste Plywood formunu kazanan malzeme, sıcak prese girerek, belirli sıcaklık ve basınç değerleri altında, Plywood kalınlığına göre 4-40 dakika preslenir.
Ebatlama: Kenar formları düzensiz olan kontrplak, Plywood, kenarları kesilerek istenen ölçülere ebatlanır.
Kalibre: Daha düzgün yüzey ve kalınlık toleransı için Plywood kalibre makinesinden geçirilerek, yüzey film kaplama öncesi son haline getirilir.
Film pres: Yeterli kalite ve ebattaki Plywood, iki yüzeyi film kaplanarak üretim sona erdirilir.
Paketleme ve ambalaj: Kenarları epoksi boya ile boyanan Plywood lar, çelik şeritlerle ambalajlanarak, forklift yüküne uygun hale getirilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir